Nepostradatelnou součástí každého festivalu je mezinárodní soutěžní přehlídka, u nás zaměřená na TV a webové seriály ze střední a východní Evropy. Výběr pilotního ročníku zahrnuje tituly z Polska, Chorvatska, Rumunska, Estonska, Ruska i jednu exkluzivní domácí premiéru. Program dále představí aktuální trendy a vrcholy v západoevropské televizní produkci a ve speciálním výběru dánských titulů dá nahlédnout na některé z milníků tamní seriálové tvorby.

Program po dnech najdete zde

V programu se objeví břitké satiry, akční thrillery, osobité variace na kriminálky i komplexní autorská dramata; nebudou chybět ani novinky z Netflixu, HBO, České televize nebo Stream.cz. Promítání zcela logicky doplní doprovodný program, stand-up comedy, večírky v nejproslulejších barech i slavnostní vyhlášení cen. Program pro veřejnost ke stažení (PDF)

Zajistěte si Cinepass

Svoji účast na této seriálové akci již potvrdily některé významné zahraniční osobnosti současné tvorby, jako muž, který založil legendární britský hudební label Virgin Records, Nik Powell, děkan London Film School Ben Gibson, zakladatel britského televizního kanálu Channel 4 Rod Stoneman nebo spolupracovnice dánského enfant terrible Larse von Triera Mette Damgaard-Sørensen. Ta má mimo jiné na svědomí i divizi pro hranou tvorbu dánského filmového fondu nazvanou New Danish Screen. První ročník si nenechají ujít ani profesionálové tuzemské televizní tvorby jako Aňa Geislerová, Petr Čtvrtníček nebo Tomáš Baldýnský a další.

Internetová soutěž o největší hit festivalu

Víte, co to je Passy? Ne? A víte, co jsou to Cinepassy? Deset z vás je může získat na příští ročník už teď, úplně zadarmo a bez hnutí brvou. Serial Killer vyhlašuje soutěž o nejlepší seriál podle internetového hlasování. Každý i každá z vás má možnost ohodnotit všechny série, které se představily na letošním ročníku. Seriál s nejvyšším hodnocením získá speciální cenu diváků. Dne 20. 5. vylosujeme deset z vás, kteří se můžou těšit na festivalový Cinepass pro příští ročník! V oddílu Hlasování ohodnoťte seriály, které jste měli letos v Brně možnost vidět, a zapojte se tak do soutěže o akreditace na příští ročník! Je to tak primitivní, že byste to měli udělat z principu. Prostě to zakliknete na webu a čekáte.

KB Killer Port

Ve spolupráci s Komerční bankou, vznikne na studentské pobočce na Náměstí Svobody další festivalové místo — KB Killer Port! Budou se tady prezentovat české vysoké školy, na kterých se dá „studovat televize“. Těšíme se na přednášky od VUT, MUNI (2. 5.), AMU, JAMU (3. 5. ), Slezské univerzity v Opavě a UTB (4. 5.)!