Seznam seriálů 2023

Festival Serial Killer funguje na principu “ochutnávky” těch nejlepších současných seriálů. To znamená, že od každého seriálu můžete zhlédnout první dva díly.

Většina projekcí je v závěru doplněna diskuzí s tvůrci seriálu.
Všechny seriály uvádíme v původním znění s českými i anglickými titulky.

Porota soutěžních sekcí


Killerovský program přináší každý rok výběr nejlepších seriálů ze střední a východní Evropy a několik selekcí titulů ze zbytku kontinentu. Diváci a divačky tak mohou očekávat skandinávská komplexní dramata o aktuálních společenských otázkách, žánrovou zábavu i komedie z nečekaných prostředí o nečekaných tématech. Vybíráme jen to nejzajímavější z celé Evropy a tu a tam i odjinud.

Hlavní soutěž: To nejlepší ze střední a východní Evropy. Inovativní postupy, společenský přesah, komplexní postavy. Žádné kopírky slavných vzorů, vypravěči námi vybraných seriálů jsou autentičtí a mají svůj styl.

Fokus: Finsko: Finské seriály jsou vždycky trochu jiné než všechny ostatní. Na Killerovi je proto máme rádi už od založení festivalu. Platí to pro absurdní komedie, kterým v Česku dobře rozumíme, napínavé kriminálky, které nic nekašírují, i jejich skvěle zvládnuté žánrovky. Letos jsme se zaměřili i na finské seriály pro mladé.

Mezinárodní panorama: Kvalita ze všech koutů světa. V této programové sekci najdete mix žánrů i témat, které mají společné jen to, že mezi nimi nenajdete tuctovku.

Mladí a neklidní: Od té doby, co světové publikum objevilo Stranger Things, Euforii a Sex Education, je Evropa ve velké výhodě. Na největší hity pro mladé se dnes dívají naprosto všichni, a ty evropské mají skvělou tradici. Náš letošní výběr přináší nové ikonické seriály ze severu a fresh blood z jihu.

Zvláštní uvedení: Ve spolupráci s festivalem Film a architektura uvádíme výborný norský seriál Architekti o bytové krizi, dystopické budoucnosti a architektech, kteří mění svět. Ve spolupráci s Českou televizí uvádíme skvělý remake stejnojmenného belgického seriálu Smysl pro tumor, který jste měli možnost na Killerovi zhlédnout v roce 2021. Mimořádně uvedeme i francouzský podfukářský thriller O penězích a krvi, jehož první díl uvidíte několik týdnů před premiérou na CANAL+

Soutěž webseriálů: Nejlepší webové seriály ze střední a východní Evropy. Naleziště mladých talentů a nečekaných perel. Soutěžní sekce uvede několik unikátních premiér krátkometrážních titulů, které se budou ucházet o cenu za nejlepší webseriál.

Best of Web Series: Letošní přehlídka bude komentovaným přehledem současného prostředí webových seriálů. Joël Bassaget, partnerský výzkumný pracovník z University of Wollongong a ředitel Web Series World Cup, upozorní na trendy, vývoj a perspektivy fenoménu webových seriálů a jejich situaci v roce 2023.