Hlavní soutěž: V soutěžní sekci festivalu Serial Killer najdete jako vždy to nejlepší z drama seriálů střední a východní Evropy, které vznikly za poslední rok. I v našem regionu je znát postupný odklon od běžných detektivek. Estonský Zrádce je po loňském Bez vědomí české HBO dalším elegantním špiónským thrillerem, který se odehrává v nultých letech, ale říká leccos i o současnosti. Ruské detektivní drama Dobrý člověk je částečně rekonstrukcí pátrání po skutečném Angarském maniakovi, a je tak svého druhu odpovědí na současnou popularitu true crime. Další ruský zástupce v Soutěži, Let, je žánrovým mixem o šestici postav, která spolu naštěstí neletěla letadlem. Balkánské seriály připomínají specifickou nesmlouvavost zdejších příběhů a Špinavý prachy vynalézavost rumunských filmařů včetně Cristiana Mungiu, jehož společnost seriál vyrobila.
Fokus: Velká Británie: Programová sekce věnovaná britským seriálům se zaměřuje na představení několika nejvýraznějších současných ostrovních trendů. Tradičně oblíbené britské komičky dřív hrály nejčastěji v sitcomech a skečích, dnes si píší na tělo o krapítek ambicióznější komediální dramata. Serial Killer představuje dvě z nich – Daisy Haggard jako Mirandu ve Znovu do normálu a Roisin Conaty jako Marcellu v GameFace. Sociálněrealistické hledisko zdejší filmové školy se ozývá v Hnízdečku scenáristky Nicole Taylor, která vnímá třídní napětí v Británii jako základ pro napínavý thriller. Jack Thorne má v oblibě dnešní dělnickou Británii, již ukazuje v momentě krize – v Katastrofě. Jed v Salisbury a Zločin na statku jsou tamním příspěvkem k žánru true crime. Rekonstrukce dvou skutečných zločinů, které mají v britské historii své kapitoly, ukazují 80. léta i dnešek.
Mezinárodní panorama: Programová sekce Mezinárodní panorama je už tradičně kolekcí toho nejlepšího ze současné seriálové Evropy, které na poli ambiciózních drama seriálů pořád udává trendy Skandinávie. Po odklonu od temných detektivek se producenti soustředí na politická dramata a thrillery, často související se zdejší snahou prošlapávat cestu progresivním politikám. V našem programu proto narazíte na finské drama Peacemaker nebo islandského Premiéra. V kurzu je ale také true crime, ještě donedávna doména podcastů a dokumentů. Seriálové rekonstrukce zločinů, které se skutečně staly, kombinují přitažlivost tradičních detektivek s komplexností sociálních nebo psychologických dramat – jako francouzská minisérie Laetetia. „Metakomedie“ Máme to! o hledání vraha Olofa Palmeho je pak dalším, svérázným způsobem, jak překonat detektivky.
Webové seriály: Průřez celosvětovou tvorbou webových seriálů, které na rozdíl od obsahů tvořených pro klasické vysílání vynikají rozmanitostí témat, autorskou volností, rychlostí produkce a také aktuálností. Budete mít možnost uvidět vždy jeden díl webseriálů ze zemí jako Francie, Japonsko nebo Finsko.
Zvláštní uvedení: Exkluzivní premiéra belgického katastrofického thrilleru Blackout.