Serial Killer má nového výkonného ředitele

04.12.2021

Jiří Műller

Mezinárodní festival televizní tvorby Serial Killer od příštího roku povede nový výkonný ředitel Jiří Műller, který dosud působil v České televizi. Jeho dosavadní ředitelka a jednatelka pořádající společnosti Kamila Zlatušková si ve vedení ponechává řízení celkové strategie a bude se i nadále starat o reprezentaci festivalu a posilování klíčových domácích i mezinárodních kontaktů, na nichž je festival postaven. Chce zároveň víc času věnovat Televiznímu institutu – soukromé vysoké škole a centru pro televizní profesionály, který zakládá v Brně.

„Vzhledem k rozsáhlosti a náročném vývoji Televizního institutu jsem se rozhodla transformovat a posílit praktické vedení festivalu. S Jiřím Műllerem spolupracuji už mnoho let a vím, že je to ten správný člověk, který je schopný potenciál celé akce posunout zase o velký kus dál,“ říká zakladatelka přehlídky, jejíž hlavní soutěž je věnovaná seriálům z východní a střední Evropy.

Jiří Műller (*1978), absolvent oboru Právo a mezinárodní obchod, ale také magisterských studií portugalštiny a italštiny na MU Brno, nastoupil v roce 2013 do Tvůrčí producentské skupiny Kamily Zlatuškové v České televizi na pozici šéfa sekretariátu. Po jejím nuceném odchodu v roce 2016 ve veřejnoprávní instituci zůstal, až dosud zastával tutéž pozici u kreativního producenta Dušana Mulíčka. Mezitím se podílel i na festivalu Serial Killer, kde šéfoval technickému zázemí.

„S festivalem spolupracuji od jeho vzniku, tudíž nenastupuji do rozjetého vlaku, znám dobře i celý tým spolupracovníků, který se podařilo Kamile v uplynulých letech poskládat a sladit a na spolupráci s nimi se velmi těším. Serial Killer si už během prvních ročníků dokázal získat výrazné renomé mezi odbornou veřejností doma i v zahraničí. Rádi bychom ho rozvíjeli a otevírali i všem divákům a fanouškům kvalitní seriálové tvorby,“ říká nový výkonný ředitel Műller.