V kurzu: Severské komedie

20.09.2021

Fotka ze seriálu "V Armádě"

Ze skandinávských seriálů jsou sice nejznámější detektivky, na severu se ale jen nevraždí mladé ženy v odlehlých fotogenických krajích. Vznikají tu taky ty nejabsurdnější a nejšílenější komedie. Tohle je výběr čtyř v poslední době v domovských zemích těch nejpopulárnějších, které se u nás budou promítat v sekci V kurzu: Severské komedie.

Ukecaná islandská komedie VÝLET – o tom, jak jede Ólafur Darri Ólafsson, známý z islandského seriálu V pasti, se svým kolegou hercem na road trip, vzájemně se šikanují, řeší svoje křehké identity a proč lidi nesnáší umělce. Oba jsou v tom skvělí.

Mileniálská švédská komedie NEMOCNÁ – o holce, která se vyléčí z rakoviny, ale pak zjistí, že má spoustu dalších problémů. Hledání sebe sama na stockholmském předměstí je nekompromisním a dost vtipným zhodnocením jedné snahy zmizet z rodného zapadákova někam, kde je to trochu víc cool. S galerií originálních postav, které mají hodně běžné, ale hodně skutečné problémy.

Skečové pásmo V ARMÁDĚ – od prvních pěti minut je poznat, že kdyby Herman Flesvig byl z USA, tak je Z NĚJ superstar. Komik a instagramer obstarává ve skečích z tábora rekrutů všechny role sám – vojenského nadšence, soutěživého psychopata, dětinského gympláka a rádoby gangstera a je to geniální

Komedie o péči – TRHNI SI. Norská herečka si napsala seriál na míru, ve kterém hraje sociální pracovnici zdejšího legendárního Barnevernetu a je z toho divácký hit. Dohlížení na výchovu několika desítek dětí, krocení těch svých a poskytování opory coming outujícímu tátovi je nové pátrání po vrazích a stíhání zločinců v autech